13 vecí, ktoré mi robia radosť – /9.diel/

Zuzka Nezaradené Leave a Comment

Polka roka prebehla ako voda a ja sa s vami chcem opäť podeliť o pár vecí, ktoré som stihla vyskúšať a zažiť a zaslúžia si, aby zažiarili aj v tomto výberovom blogu.

Nech žije letná inšpirácia!

 

ZDRAVIE : Tegreen

Výživový doplnok, ktorý má čestné miesto u nás v domácnosti už 7 rokov a to je už čo povedať! Väčšinou si to ľudia striedajú a tak nemajú šancu spozorovať účinky, avšak my sme formulácii čistého zeleného čaju očisteného od kofeínu a teínu zostali práve kvôli jeho účinkom a našemu hektickému životu verní dodnes.

Tento prírodný etický produkts preukázanými antioxidačnými vlastnosťami, ktorý odporúčam kade chodím nájdete aj v Lekárskej referenčnej knihe (PDR =Physicians Desk Reference). V oblasti preventívnej medicíny je to jednotka.

Máte o Tegreen záujem? Nebudem klamať, ale pri objednávke z môjho eshopu okrem seba a svojho zdravia, podporíte aj mňa malým sharing bonusom a ja si zatancujem svoj tanec šťastia ako pri každej objednávke od vás.

 

 

BEAUTY : Instaglow

Kedže som zástanca – keď nie zdravé opálenie radšej žiadne opálenie, vybrala som pre vás jeden zaujímavý letný (ale môžeme ho zaradiť aj do kategórie celoročný) produkt z môjho eshopu. A je ním samoopaľovací gél INSTA GLOW. Úprimne neviem, čo na ňom vychváliť skôr, tak som to dala do týchto bodov:

?dodáva pokožke bronzový odtieň
?nezanecháva fľaky a škvrny
?zámerne veľmi jemne vonia
?nefarbí oblečenie
?za 15 minút je vidieť výsledky
?má jemnú gélovú textúru, ktorá neodkvapkáva
?ľahko sa nanáša
?rýchlo sa vstrebáva
?125 ml
?dlhotrvajúci efekt, aj niekoľko hodín (resp. cca 4 sprchovania)
?prírodné zloženie, obsahuje karamel
?určený na telo aj tvár
?hydratuje pokožku

????????

Ak si chceš pozrieť celú galériu fotiek spokojných klientiek, pridaj sa na FB do našej komunity. Klikni tu -> Beauty Slovakia.

 

 

VEC : Mušličky – hit tohto leta

Tento rok som si osvojila letný mušličkový hit aj ja. Väčšinou nadpisy, ktoré kričia “hit tohto leta” alebo instagramové ponúkačky tohto typu preskrolujem, ale normálne som sa zaľúbila do týchto doplnkov.

S Mimi nemáme nijakú spoluprácu, len sa mi páči ako to robí. Pozrite si jej Bali čačky.

Je tu ešte niekto koho obišiel tento trend a nemá niečo mušličkové? Náhrdelník, kotníkový narámok, narámok na ruku, náušnice…?

 

ČO PAPÁM : TR90 smoothie inšpirácia

TR90 je 90-dňový program, vďaka ktorému môžete získať lepší vzhľad. Tento inovatívny program a systém regulácie hmotnosti pomáha mojim klientom dosiahnuť ich ciele prostredníctvom zacielenia zdrojov a génov metabolizmu a vznikol na základe exkluzívnej vedy.

V mojej podpornej skupine nájdete okrem iného zdarma aj takéto recepty, ktoré sme dali pre vás dokopy, aby ste vedeli, ako sa stravovať.

 

REŠTAURÁCIA : Varila kašičku

Tentokrát si požičiam text priamo od tvorcov tohto perfektného raňajkového spotu v Bratislave, ktorý máme za rohom a ako správni bonviváni tam kašičkujeme veľmi radi:

“Nápad ponúkať zákazníkom „kašičkové“ menu s možnosťou dochutenia ingredienciami podľa vlastného výberu prilákal do tejto prevádzky vedľa zvedavých objavovateľov, ale aj tých, ktorí nechcú zabudnúť na svoje detstvo, ktoré im toto klasické „babičkovské“ menu pripomína. Možno by si niekto pomyslel, že ponúkať „len“ rôzne kaše nie je bohviečo – ako sa však ukázalo, táto myšlienka si už našla svoju vernú klientelu a nových nadšencov stále pribúda. Vysvetlenie je veľmi jednoduché. V dnešnom svete plnom ponuky tovaru a služieb nie je ľahké presadiť sa na trhu, v ktorom ponuka väčšinou prevyšuje dopyt. Originálna myšlienka, či nápad má však vždy potenciál bez ohľadu na penetráciu ponuky v danom segmente.
S potešením a uznaním sme to skonštatovali aj v prípade prevádzky Varila kašičku v bratislavskom Freshmarkete. 

Treba prísť ochutnať a toto jednoduché a variabilné jedlo si hneď zamilujete. Kašičky sa tu varia pekne pomaly, bez laktózy a sladenia, sú zdraviu prospešné, chutné a navyše veľmi výživné. Už teraz sa môžete tešiť na tú „svoju.“

 

FASHION : Lull loungewear

Takto vyzerá podoba lásky k oblečeniu – zachytená v Starej tržnici pri stánku lull.sk.Veľmi mi tento slovenský eshop zjednodušil život, každú sezónu si nakupujem pohodlné oblečenie tejto značky a často sa mi stáva, že som komplet od hlavy vystrojená práve v ich kúskoch (ako na tejto fotke). V ničom inom sa necítim tak pohodlne, čo je pre mňa veľmi dôležité a takisto sa mi páči, že stále prinášajú nové kolekcie, na ktoré sa vždy teším a viem, že mi niečo padne do oka, takže napríklad tento outfit by ste si už nevyskladali. Som originál!

 

KULTÚRNA AKCIA : Dobrý trh

Dobrý trh je prvý pouličný trh v Bratislave, ktorý upozorňuje na potenciál našich verejných priestorov a podporuje miestne komunity. Pri príprave spolupracujeme so susedmi a susedskými organizáciami. Dobrý trh je výberový, nájdete tu lokálnych producentov, pestovateľov, kreatívcov či iniciatívy s originálnymi nápadmi a výnimočnými produktmi. Ďalej zdravé a kvalitné potraviny, knižky, starožitnosti, secondhand či súčasný dizajn. Zapojíte sa do rôznych športových či vzdelávacích aktivít pre celú rodinu. Vypočujete si pouličných hudobníkov alebo unpluged kapely.
Dobrý trh je pouličným festivalom, ktorý ponúka možnosť ako tráviť voľný čas. Cieľom je, aby obyvatelia miest netrávili viac času v nákupných centrách, než v meste.

Vidíme sa? Sledujte ich FB eventy.

 

FILM : Nádherná zelená

Nádherná zelená je francúzsky film „La Belle Verte“ z roku 1996, ktorý bol v Európskej únii „zakázaný“. To je dôvod, prečo je ho taký problém nájsť, aj keď v ňom hrajú známi herci ako Vincent Lindon a Coline Serreau.

Milé ekologické sci-fi, pri ktorom sa zasmejete, ale ktoré sa vás aj hlboko dotkne, pretože si v ňom nedáva nikto servítku pred ústa. Mimozemšťanka, ktorá sa rozhodne navštíviť Zem a svojimi očami nám sprostredkuváva obraz našej chorej doby, sa dozvie, že nemáme absolútne žiadny rešpekt k prírode a životnému prostrediu a vládnu nám len peniaze, konzum a moc.

Úprimne, toto je doteraz jeden z najsilnejších filmov, aké som videla…

 

HUDBA : Amelie Lens @ Timewarp festival

Priznávam sa takto verejne, že som tam niekde v dave… [marec 2019, Mannheim]

 

KNIHA : Vztahy bez stížností

 

 

Táto kniha ma obohatila o nové životné know how – nesťažovať sa, pozerať sa na svet očami ľudí, ktorí nás nejakým spôsobom iritujú a nebrať si veci osobne. Dozviete sa v nej, ako nájsť korene svojich sklamaní, sĺz, zlosti, stresov a frustrácii. Schválne, nemyslíte si, že toto robí naše vzťahy (vo všetkých oblastiach života) horšími? Je dobré si pripomenúť, že keď sa sťažujeme, lepia sa na nás aj takí ľudia, ktorí si myslia, že máme rovnaké negatívne charakteristiky a potom je to začarovaný kruh. Táto kniha vám môže pomôcť dostať sa z neho. Za mňa jedna z naj kníh, aké som čítala a nemôžem si tento tip nechať pre seba, vzťahy sú predsa to najdôležitejšie, mám za to, že aj zdravie záleží na kvalite našich vzťahov.

P.S. Ja som knihu počúvala cez appku Audioteka.

 

VÝLET : Levanduland

Jednou z radostí môjho života a zároveň relaxačná technika je cestovanie a objavovanie nových miest. Vedeli ste, že sa v tomto júlovom období môžeme teraz kochať krásou levanduľových polí a la Provance? Jedno takéto políčko sme navštívili na Záhorí počas dňa otvorených dverí levanduľového týždňa a samozberu v Levandulande. A keďže ste sa ma mnohí pýtali na Instagrame odkiaľ viem o takýchto tipoch, tak mám oči na stopkách a každý takýto postreh si značím do svojich notes v telefóne (mám ich tam milión) a keď sa to hodí, tak mám destináciu vybranú.

Viem, že levanduľované záhony sa nachádzajú aj v Maďarsku v údolí Pannonhalma a levaduľové farmy  majú aj v Čechách v Lednicko-valtickom areáli, v obci Starovičky, iné poznačené už nemám, tak mi po prípade nechajte tip v komentároch.

 

ACTIVE lifestyle : NuBody studio

 

Na to, aby cvičenie prinieslo veľa ovocia, netreba naozaj veľa. Vie o tom aj moja kamarátka Romanka, ktorá je majiteľkou štúdia sebavedomia (tento názov sa mi veľmi páči) v Trstenej.  V štúdiu si zacvičíte s technológiou EMS, ktorá aktivuje svaly celého tela pomocou elektrických impulzov, podobných tým aké si telo vytvára samo a vyskúšate si aj účinok galvanického prúdu. Ak ste si doteraz mysleli, že musíte kvôli postave drieť, tak zájdite k Romanke, ktorá vás presvedčí o opaku. Napokon stačí pohľad na ňu samotnú!

 

MIND & SPIRIT : Energetický plán

Ako sa stať macherkou na seba samú? A ako profitovať vďaka tomu, že budem sama sebou? Ako nevyhorieť?

Toto sa mi za tie roky praxe v mojom network biznise dookola vynáralo. Až som objavila metódu, ktorá usmernila mňa a teraz som pripravená pomôcť čo najviac ženám.

Viac si prečítate v samostatnom blogu.

Ďakujem za vaše pozitívne ohlasy na konzultáciu, časť ktorých nájdete aj tu.

Dovidenia pri ďalšej “trinástke”.

Zuzka

 

Komentáre

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *