NAŠA WELLNESS SVADBA

Zuzka Wellness Leave a Comment

Minulý týždeň bol Svetový deň manželstva a tento týždeň máme okrem Valentína aj Národný týždeň manželstva, čo je celosvetová kampaň na podporu manželstva a dokonca sa zasnúbila aj Adela.  🙂 S týmito všetkými znameniami z nebies, prišiel aj čas na môj blog post o našej wellness svadbe, ktorú sme si vystrojili v septembri 2016 na moje narodeniny.

MY DVAJA

S mojim manželom sme sa spoznali pred 6 rokmi a odvtedy sme sa od seba neodlúčili na dlhšie ako 2 týždne. Niekedy si robí srandu, že veď nemôžeme byť stále spolu (nie je pod papučou ani nič tomu podobné), ale ja sa pýtam, koľko máme na tomto svete spoločného času? To nikto nevie, a jediné čo viem ja je, že  chcem s ním – mojim manželom,  BYŤ čo najviac.

 

 

Zasnúbili sme sa na festivale Sziget v Budapešti v roku 2015 a dodnes mám zimomriavky, keď si spomeniem na to, ako sme potom zistili, že ulica, na ktorej sa to odohralo sa volala Love Street. Termín svadby sme si hneď nestanovili, ale môj nastávajúci vtedy povedal magickú vetu: Zuzka, 17.septembra 2016 je SOBOTA. Samozrejme, že som si túto jeho poznámku zálohovala v pamäti. 😀

V januári 2016 sme odišli na dva mesiace cestovať  po Južnej Afrike a na svadbu sme ani nepomysleli. Popravde, bola som to ja, ktorá túto tému načala, keď už došli všetky ostatné témy a na ceste N1 smerom do pustej Namíbie, pred snúbenicou neutečiete. “Ideme do toho” sme si povedali o pár dní s čistou hlavnou na splave Orange River, preto sme si túto fotku dali tematicky aj na naše oznamko.

 

PLÁNOVANIE

O dva týždne na to, sme už boli na Slovensku a začali sme polroka pred svadbou zisťovať, aké sú možnosti svadby v Bratislave. Haha žiadne 🙂 Po týždni obvolávania, mailovania a obhliadok priestorov sme si povedali, že to necháme tak a zoberieme sa na Bali. Tu svitla nádej mojim rodičom, že nám urobia svadbu na Orave. Ale vydávať sa na Orave, odkiaľ pochádzam mi pravdupovediac ani nenapadlo, veď tam už 13 rokov nebývam.

 

Možno to už znie ako klišé, ale ja som svoju svadbu nikdy nemala konkrétne vysnívanú, aj keď som už bola nevesta 30+ a času na snívanie som mala viac než dosť. Vedela som, čo nechcem! Väčšina dievčat sníva o krásnej svadbe, všetko “preplánujú” a potom si ju nestihnú ani užiť. Možno, to je tá výhoda 30+, že už NERIEŠITE a UŽÍVATE SI ŽIVOT 🙂

 

Ako dieťa som bola na všetkých svadbách mojich sesterníc a bratrancov (počítam to v desiatkach) a tento svadbový mainstream som mala tuho zafixovaný ako niečo dobové. Napríklad s pribúdajúcimi rokmi som nechápala tradícii čepčenia. Renesancia alebo recesia? Bolo mi jasné, že tento zvyk je jedným z obradových vrcholov celej svadby, znamenal prechod ženy zo slobodného stavu do stavu manželského, čím sa jej život radikálne menil, pretože V MINULOSTI sa odsťahovala z domu bývať k rodine manžela. Ale v dnešnej dobe žijú predsa páry v jednej domácnosti aj niekoľko rokov pred svadbou a po svadbe to až taká radikálna zmena nie je… Ale je možné, že mám v týchto tradíciách medzery. Hovorila som si, že sa nebudem rozpisovať. Dúfam, že to dočítate do konca. 😀

 

Vždy som chcela mať pri sebe rodinu a to bolo pre mňa to najdôležitejšie. Takže ani svadba na Bali nebolo to pravé orechové. Keď sme prešli predmanželskou prípravou (odporúčam UPeCe v Bratislave), uvedomili sme si, že svadba je pre nás niečo tak súkromné a intímne, že sme si koncept našej svadby urobili presne podľa našich predstáv, celé to do seba zapadlo a začali sme sa naozaj tešiť. Všetci boli pozvaní a tak nikto nemal šancu do ničoho zasahovať. 😀 S láskou som všetko konzultovala s mojou maminkou a našim rodičom touto cestou ďakujem za ich neuveriteľnú lásku a pochopenie.

 

MODRÝ KOSTOLÍK

Samozrejme, toto bola prvá vec, ktorú sme riešili. V Modrom kostolíku na nás čakal posledný voľný termín o 12,30. Berieme! 😀 Že skoro? My sme boli nadšení. Aj naša rodina, v kruhu ktorej sme sa rozhodli zobrať. Časovo to vychádzalo úplne perfektne. Doobeda príprava, naobed obrad a o 15,00 hostina a zábava. Vedela som, že to preletí a tak to aj bolo, preto som bola rada, že sme mali k dobru ten poobedný čas a viac denného svetla.

 

Musím sa priznať, že som sa do Modrého kostolíka zamilovala a začala som tam v poslednej dobe chodiť častejšie. Mám pocit, že tam som “doma”. Komunikácia s farárom a organistkou bola perfektná. Všetci nám dávali pociťovať, že sa blíži náš veľký deň a bude to dokonalé. S organistkou Katkou sme dali spoločne dokopy hudbu, moje jediné želanie bolo, aby nám počas celého obradu hrali hudobníci na nástrojoch. Hlavne flauta (tú mám vyštudovanú), husle, hoboj, ale aj organ. Pri vstupe ženícha a nevesty do kostola hral orchester Pachelbella – Canon.  Po kázni nasledoval samotný obrad a po výmene prstienkov nám hrali Ave Mariu od Schneidra Trnavského.

 

Pri podpise nám zahrali od C. Franka Panis Angelicus tiež s husľami. A na záver svadobný pochod! Husia koža…

 

Nasledovali gratulácie pred kostolom a malé pohostenie pre našich gratulantov, ktorí nás úprimne dojali tým, že nás prišli do kostolíka podporiť. Aj keď je alkohol pred kostolom zakázaný, na zdravie nevesty a ženícha si bolo treba poriadne pripiť. 😀

Keď som začínala s prípravami, mala som vysnívané, že by som chcela mať nachystané pre našich hostí ako výslužku okrem koláčikov a orechovice aj niečo “healthy”.  Za realizáciu tohto sna som vďačná  Ham-pi, dievčatá mi nachystali na svadbu 40x višňa-špenát smoothies .  Výslužky sa rozdávali pred kostolom, hostia si smoothiečka slávnostne popíjali a veľmi im chutili. Ešte raz by som si to zopakovala. Po hodine pred kostolom sme nasadli do nášho tátoša (inak autíčko, na ktoré ma zbalil môj manžel) a s plechovkovým rámusom sme sa odviezli do Modry.

Tá cesta bude navždy v mojich spomienkach…

 

MIESTO / HOSTINA / HUDBA

Naše kritéria – príroda a wellness spĺňal len jeden hotel v okolí, ktorý je nášmu srdcu blízky. Hotel Zochova chata v Modre sme si zarezervovali v apríli a v podstate od tej chvíle sme svadbu príliš neriešili. Spadol nám kameň zo srdca, že máme kostol a miesto hostiny. Check! V auguste sme sa vybrali na predsvadobný wellness testing, o ktorom si môžete prečítať TU. Floristka, aranžérka a event koordinátorka v jednej osobe bola moja maminka. Miestnosť sme si prišli deň pred svadbou vyzdobiť a po našich super skúsenostiach sme všetko zverili do rúk hotela. Nechýbalo rozbíjanie taniera, svadobné hry, príhovory a slzičky. 😉

Rozhodli sme sa, že si každý môže vybrať zo svadobnej ponuky to, na čo má chuť. My sme si dali:  marinovaný ovčí syr v lesných bylinkách so cherry paradajkami a panenským olejom, dubákovú polievku a pečený losos s mladým špenátom, zemiakovou penou a omáčkou z ružového korenia.

 

Na večeru bol nachystaný teplý a studený bufet, čiže šaláty, rezníky, jelení guláš atď.

 

Nesmeli chýbať oravské korbáčiky a koláčiky a svadobné torty, ktoré sme si nechali urobiť u LULU’s bakery.

Ak vás zaujíma, na akú hudbu sme tancovali svadobný tanec, tak to bola M83  I’ll be yours. Celú svadbu hrala hudba, ktorú máme radi. Vopred sme si ju nachystali aj s našimi fotkami, ktoré sa premietali celú svadbu na obrazovke.

 

Nikomu sa nechcelo ísť domov. Ale ani sme nemuseli, pretože po polnoci sme si vyšli len o poschodie vyššie, aby sme si do rána odpočinuli v našich apartmánoch, lebo nás čakal ďalší svadobný deň. Nedeľa začínala spoločnými hotelovými raňajkami a potom sme si dopriali kvalitný wellness. Bolo to krásne pozerať sa, ako si to všetci užívajú.

 

Všetky momenty zachytil fotoaparátom môj skvelý brat, čiže polovica fotiek sú autenticky šťastné výrazy a grimasy, ktoré by sme asi nedokázali strúhať pred profi fotografom a máme ich uchované v súkromnom archíve. 😀

 

ŠATY / MAKE-UP / VLASY

Nevkročila som ani do jedného svadobného salónu. A môj Matúš si kúpil oblek sám bezo mňa. 😀 Niekto by si pomyslel, že to skončí katastrofou, ale práve naopak.

 

Cez moju klientku mi do cesty prišla úžasná fashion dizajnérka Wylczynska. Kvôli pár zlým skúsenostiam už nikdy nechcela navrhovať svadobné šaty, ale mne sa ju s prísľubom, že nebudem zasahovať do jej autorskej slobody, podarilo presvedčiť a ušila mi moje vysnívané krátke svadobné šaty. Bolo to trošku na tesno, 2 týždne pred svadbou, ale so Silvinkou bola úžasná spolupráca, šaty nemali ani jednu chybičku a hlavne boli ušité na MIERU a sú MOJE. Prezliecť sa po polnoci neprichádzalo do úvahy. 🙂 Touto cestou ti chcem poďakovať za tvoju starostlivosť, poradenstvo pri výbere topánok a ušitého motýlika pre ženícha. Si TOP!

 

V deň svadby ma zobrali do parády maminka so švagrinkou, ráno som si urobila ešte galvanizáciu pleti s mojim galvanickým home spa systémom, aby som ju mala žiarivejšiu. Odporúčam každej neveste! Make-up a účes bol striktne jednoduchý a prirodzený. Bez umelých rias, kíl líčidiel a laku, aby ma svadobčania a hlavne môj manžel pred oltárom spoznal a nebol to pre neho šok. Cítila som sa ako nevesta veľmi pohodlne, nič ma neomínalo a nič nebolo rozmazané. 😉

Šaty som doladila kyticou od pána Bednárika a jemnou čelenkou zo živých kvetov.

 

Tento deň bol skutočne NAJVIAC, čo som zatiaľ zažila. Aj napriek nepriaznivej predpovedi počasia sa nad našimi hlavami v kostole otvorilo nebo a vykuklo slniečko, ktoré nás sprevádzalo až na hotel a my sme mohli prežiť ten najkrajší svadobný deň. Keď sme si sadli ku stolu, začalo pršať a my veríme, že pršalo šťastie pre nás a pre všetkých, ktorí sa rozhodnú vstúpiť do manželského stavu.

 

Ak by ste sa chceli niečo opýtať, čo vás zaujíma, napíšte vašu otázku do komentárov. Rada vám odpoviem.

Komentáre

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *