Ako som za jeden rok resetla svoje online podnikanie a prestala sa “trápiť”

Zuzka Coaching

Tento článok som mala v hlave už tak dlho! Odkedy som začala podnikať online (pred šiestimi rokmi), svoje myšlienky som si nahrávala do smartfonu a zapisovala do zápisníčkov. Len tak pre seba, na povzbudenie (jj bude z toho zvlášť ebook) … Od začiatku som veľmi intenzívne vnímala realitu žien, ktoré sa chceli presadiť v online marketingu (pretože som bola jednou z nich) a hľadala som si svoju cestu. Pre mňa na začiatku vyzeral celý online ako keď sa z vesmíru pozriem z malého okienka na Zem. Procesy, systémy, čísla, žiaden sexy dizajn a obsah/produkt, ktorý by chytil za srdce … Moje srdce mi však dávalo pravidelný impulz, že to po čom túžim, dosiahnem ak sa do online podnikania pustím naplno s tým, čo mám momentálne k dispozícii.

Dnes z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že fenomén úspešného ženského podnikania na internete sa prebúdza. Je to vďaka tomu, že ženy z celého sveta začínajú držať spolu, budovať spolu biznisy a zdieľať svoje tajomstvá úspechu a tešiť sa navzájom zo svojich úspechov (a popri tom dojčiť a starať sa o domácnosť…).

Mojou túžbou a satisfakciou za to, čo sa mi podarilo, je ukázať vám v absolútnej integrite moju online formulu a ak budete chcieť, tak vás môžem previesť aj vašou osobnou online transformáciou. Už nechcem vidieť ani jednu tvorivú a emancipovanú ženu, ako sa sama trápi, musí zdrvene zabudnúť na svoje sny, pretože nevidí výsledky svojej práce. Už žiadne hádanie, tápanie v tme, ale rozhodnutie, že svoju online formulu tento rok nájdeš aj TY. Vždy je správny čas robiť správne rozhodnutia!

Nižšie je môj príbeh, v ktorom zdieľam svoju cestu a moje výsledky z môjho roka podnikania, keď som sa rozhodla do seba investovať a naučila sa stratégiu, ktorá mi energeticky najviac vyhovuje. Nebudem klamať. Tento blog má jednoznačný účel dokázať vám, že moje nástroje a procesy sú jednoduché, cenovo dostupné a budú sa vám hodiť v akomkoľvek štádiu sa nachádzate. Je na vás či si zoberiete tento darček odo mňa …

Moja realita pred podnikaním bola priemerná, po náročnom štúdiu na vysokej škole som začala pracovať v prvej korporácii, potom v druhej, tretej (trvalo to 4 roky)… Neustále som hľadala odpovede na otázky: Prečo si nemôžem vybrať ľudí, s ktorými pracujem? Prečo si nemôžem vybrať čas, kedy pracujem? Prečo nemám slobodu?

Titulný obrázok NAĽAVO dokonale vystihuje moje pocity z toho obdobia. Kompletne som sa stratila v desiatkách urovniach manažmentu, bezvýznamných calloch, zlom školiacom systéme, 20 dní dovolenky ročne wtf?, toto všetko ma bytostne zožieralo (aj keď viem, že niekomu práve toto najviac vyhovuje a je to v poriadku). Cítila som sa ako len kolečko vo veľkom stroji a tušila som, že ak niečo neurobím, ten stroj ma za pár rokov zomelie … Cestou z práce som si zvykla poplakať a modliť sa, aby som našla niečo, kde využijem svoju samostatnosť, kreatívnosť a sebamotiváciu. Nežijeme predsa už v priemyselnom veku, naša generácia je súčasťou digitálnej revolúcie a v digitálnom veku nie je potrebné každý deň chodiť v ten istý čas pracovať na to isté miesto! Moje modlitby boli vyslyšané. Začala pomaly vznikať moja exit stratégia z 9-5.

Vyskúšala som toho veľa – eshop, network marketing, startupy, social media manager job, VA práca, part-time v marketingovej agentúre, urobila som si fitness certifikát lebo som zvažovala trénerstvo … Skúšala som nájsť svoju slobodu v zmysle, že som pracovala slobodnejšie, aj online, ale stále som len vymieňala svoj čas, ešte viac som makala a za NIČ. (Poznámka: Aj keď teraz beriem toto obdobie, kedy som sa najviac naučila!)

Presne pred dvoma rokmi v 2015 som chcela po troch rokoch s “online” skončiť. Bola som vyhorená, mala som pretlak informácii a bolo ublížené mojej spontánnosti, cítila som sa ako outsider, stratila som svoje vášne, emocionálne aj časovo som investovala do ľudí, ktorí nemali záujem vrátiť ani štipku späť … Vďaka mojej vytrvalosti ma v tomto momente, keď som to najviac potrebovala (len dva týždne pred odchodom na cestu po Južnej Afrike), katapultoval virálny príspevok na mojej Facebook fanpage. Ako sa to stalo, vám prezdradím neskôr, ak budete chcieť nasledovať moje kroky.

Ani som nevedela ako a môj sen o digitálnom nomádstve sa mi začal plniť a ja som sa vznášala. Cestovala som dva mesiace po Južnej Afrike a popri tom vybavovala objednávky a bola v kontakte s mojim tímom. Videla som ten rozdiel, že si nemusím našetriť a odísť cestovať za našetrené, ale cestovala som so všetkým, čo k tomu patrí a zároveň vďaka smart spolupráci s firmou, ktorú som si vybrala, bol chod objednávok a logistika zabezpečené aj bez nutnosti fixnej lokácie, posielania tovaru poštou a zamestnancov, čo je pre nomádov a ľudí ktorí milujú slobodný životný štýl, veľké plus. Mala som veľa času na rozmýšľanie a rozhodla som sa zúročiť svoje skúsenosti a naučiť sa ešte viac o online marketingu a keď som sa vrátila na Slovensko, môj biznis sa navyše rozrástol do Chile, Argentíny, Čiech, Rakúska …

Ako to píšem, môžem vám potvrdiť, že najlepšie rozhodnutie aké som urobila bolo, že som sa rozhodla nájsť svoj spôsob ako robiť pre seba to, čo som robila pre druhých, svojim tempom a neísť s davom. Je to tak oslobodzujúci pocit! Začiatkom roka 2017 som sa opäť zbalila a na pár mesiacov išla pracovať na Bali. To je tá titulná fotka NAPRAVO a skutočný work/life balance lifestyle.

Dva týždne pred odchodom som sa rozhodla zaplatiť si mentoring s mojom mentorkou. V tom období som zúfalo hľadala inšpiráciu ako robiť veci ešte lepšie, pretože čím viac som videla do online sveta, tým viac som začala vidieť trendy, ktoré rozhodne neboli pre mňa! To som ešte netušila, že online marketing premyslený do detailov mi zmení život a moje staré vzorce myslenia. Moja mentorka bola pre mňa katalyzátorom zmien v roku 2017. Vydala som svoj stravovací program, vediem wellness komunity a učím ženy ako byť viditeľnou značkou a vytvárať si online príjmy v integrite a radosti.

Chcela by som sa s vami podeliť o to aké problémy v social media marketingu som indentifikovala. Podnikanie znamená aj konkurenciu a niekedy to môže dopadnúť tak, že vidíte neetické, spamové taktiky, mám na mysli postovanie na sociálnych sieťach bez skutočného vzťahu a hodnoty, hmýri sa to tam samým KÚP SI / PRIDAJ SA KU MNE, produkty, služby a príležitosti sa ponúkajú doslova všetkým, aj tým, ktorí o to nemajú žiaden záujem! Falošné tvrdenia, boostovanie príspevkov bez trackovania výsledkov, potom prichádza prokrastinácia a znepokojenie, že online biznis vám nefunguje … To, čo ste na tom celom milovali, postupne odchádza, neviete kde znova začať atď.

Existujú nové spôsoby online marketingu, takže ak robíte niektorú z tých vecí vyššie, som šťastná, že vám môžem povedať …. Môžete s tým prestať. Chcem vám ukázať, ako som začala pracovať po novom ja a ako využívam sofistikované marketingové stratégie, ktoré mi fungujú a budú aj vám.

Ako sa dá zarábať online?


Zaregistrovala som a narážam na pár mýtov o online podnikaní, o ktorých som sa presvedčila, že absolútne neplatia a vyťahujú ich na vás už len tí, ktorí majú klapky na očiach a žijú v minulom storočí. Ich škoda, nech si žijú v nevedomosti, ale vám to neradím. Aj vy sa môžete stať súčasťou zmeny. Až keď som si uvedomila, že svoj network marketing biznis môžem spojiť s digitálnymi produktami a automatizovaným blog biznisom, môj život sa zmenil. Sloboda je mať viac zdrojov príjmu!

Je to technicky a časovo náročné?


Moja odpoveď znie: NIE.

Mali by ste byť schopné používať Facebook a browser, napísať dokument a ochotné učiť sa nové zručnosti! Pripomeniem vám, že ja som začínala popri práci pár hodín do týždňa (aj keď som na to myslela neustále lol pretože som potrebovala zmenu), moje klientky sú mamičkami a rovnako si vyčleňujú čas na učenie sa nových online skills. Keď budete nasledovať moju stratégiu, váš biznis bude narastať, budete chcieť tráviť viac času tvorením, zarábaním a učením sa, verte mi! Ak som to dokázala ja, dievča z Oravy, dokážete to aj vy.

ZUZKA, ZASVÄŤ MA DO ONLINE TAJOV ZADARMO

Jeden z najčastejších problémov tradičných marketingových metód je, že je to celé o spamových príspevkoch o produktoch a náborovaní.


Problém je, že keď začnete podnikať sama alebo s nejakou spoločnosťou, učíte sa generický marketingový systém, ktorému chýba autentickosť a systém. Väčšina social media praktík je čistý spam! Je zaujímavé, že “marketéri” sa ich držia, aj keď im to neprináša žiaden príjem, trávia kopec času nad postami, ktoré vidia dookola tí istí kamaráti a nerozumejú, že Facebook je jednoducho nastavený tak, aby tieto praktiky svojim algoritmom nepodporoval!

Ak neprodukujete obsah, hodnotu, zábavu a nevyvolávate zvedavosť, riskujete, že váš marketing je neviditeľný. Objavila som na to protiliek a chcem vám ho ukázať.

ZUZKA, ZASVÄŤ MA DO ONLINE TAJOV ZADARMO

Čo ak už je trh presýtený?


Jedna z najväčších obáv, s ktorými moji klienti prichádzajú, je: “Ale môj produkt / podnikanie / služby už existujú a je tu toho už veľa!”
A ja na to: FANTASTICKÉ! O to jednoduchšie atraktívnym spôsobom predávať to, čo už ľudia videli!

Máte jedinečný dar – seba, svoj hlas, vnímanie svete a vaši dream klienti sa práve kvôli tomu s vami spoja. Takže ako nájsť tento svoj dar v mori influencerov?

Po prvé, BUĎTE SAMÉ SEBOU!

Vaši nasledovníci si vytvoria s vami emocionálne spojenie vďaka tomu kto ste. Rozprávajte skutočné príbehy, dávajte návody a opisujte situácie, ktoré sa vám stali.

Po druhé, zistite čo je vaša oblasť a čo vašich dream klientov zaujíma v tejto oblasti!

Čo drží do noci hore 45 ročnú ženu je iné ako 25 ročnú ženu. Tak prečo cieliť na každého rovnako? Až keď som sa sústredila na určitú demografickú skupinu a ich životný štýl, všetko sa zmenilo. Zároveň som sa sústredila na seba a svoj príbeh a tak som sa SPOJILA so ženami ako som ja a pritiahla si klientov, ktorý sa vedia zamilovať do toho, čo im ponúkam. Bez klientov a obratu žiaden biznis neprežije!

Ak sa sústredite na to, v čom ste dobré a spojíte v biznise svoje vášne, stane sa online zázrak.


Veľa žien nevie ako spojiť svoju vášeň a využiť pri tom online platformu na generovanie príjmu. Alebo ich to nikto zatiaľ nenaučil. A verte mi, keď svoje online aktivity spojíte so svojou vášňou, vytvoríte si okolo seba hlúčik rovnako naladených ľudí, ktorí vás budú podporovať a nakupovať si od vás.

Na konci toho, čo mám pre vás nachystané vás čaká cvičenie, v ktorom učím ako toto dosiahnuť a naplno si to užívať. Ako manifestujúci generátor nie som stvorená na prácu 9-5, prišla som sem, aby som učila, radila, asistovala, spolupracovala a inšpirovala. Budem jasať a plesať, keď budem s vami zdieľať tieto techniky.

Ak dokážete vidieť svoju víziu so zatvorenými očami, dokážete to aj otvorenými. Skúšajte to dovtedy, kým sa nepohnete ďalej tak ako som to skúšala ja. Hneď v prvý deň spustenia mojej výzvy, na ktorej som pracovala minulý rok, som získala takmer 400 kontaktov!

Prvýkrát som bola schopná postaviť môj produkt, službu a obchodnú príležitosť pred ľudí, ktorí ju aktívne hľadali a to bol bod zlomu. Cítila som sa pritom ako v siedmom nebi, poháňala ma moja autentickosť, transparentnosť, zábava, láska, bláznovstvo, túžba …

Zisťujem, že nikto nevzdeláva ženy v oblasti online marketingu komplexne a to ma inšpirovalo vytvoriť nielen jeden workshopový modul zadarmo, ale viac.

Sme ešte len v prvom polroku a chcem sa vás spýtať jednu otázku … Ste tam, kde by ste chceli byť? Ak je odpoveď áno, máte môj obdiv a pozdravujem vás, ale stále verím, že existuje veľa žien, ktorým môžem pomôcť resetnúť sa. Dovoľte mi, aby som vám ukázala všetko, čo máte na dosah ruky …

ZUZKA, ZASVÄŤ MA DO ONLINE TAJOV ZADARMO